Добре дошли!

Добре дошли танкисти!

Този блог е проект, за да помогне на новите и не толкова нови играчи в играта World of Tanks.

понеделник, 29 октомври 2012 г.

Преглед на немското технологично дърво

Здравейте танкисти!

Както вече споменах в World of Tanks са включени над 140 танка. Днес ще обърна внимание на Германското технологично дърво. 



Както всички знаем във Втората Световна Война германците са първите, които приемат доктрината, която поставя танка, като основна бойна единица в битките. Германският пълководец Гудериан е първоначалник на идеята за Blitzkrieg - Светкавична война.
Започваме разбира се с Tier 1 Liechttraktor(позната като LoLtraktor/Trolltraкtor) бронираната машина - първоначално тя е била проектирана действително като селскостопански трактор, тъй като в годините преди войната Германия не е имала възможност да има танкове в армията си, по силата на Ньойския договор. Liechttraktor-a е бил учебна машина, на която е трябвало да се обучават бъдещите танкови командири и екипажи.
От ляво на снимката се вижда технологичната линия на Самоходните артилерии. Самоходното оръдие Sturmpanzer I Bison е било използвано в самото начало на бойните действия през войната, като самият танк представлява артилерийско оръдие качено на шаси. Tier 3 Sturmpanzer II е сглобен на принципа на Bison-a, само че тук е ползвано шаси на PzKpfw III(за по - кратко Pz3), Wespe-то е добре познато на феновете на играта Battlefield 1942. На Tier 4 идва Grille, самоходна артилерия със значителен обхват и сравнително добра мобилност. Hummel - Tier 5 е последната артилерия, която реално е била реализирана в по - големи бройки по време на войната. GW Panther, GW Tiger и GW Typ E са съответно Tier 6, 7 и 8 артилериите, за който нямам нерви и желание да развивам, моля, ако някой има опит с тях нека сподели мнение.
Продължаваме с линията средни немски танкове, завършваща със E-50M - Tier 10. Тук впечатление в исторически план правят Pz2, Pz3A, Pz3 и Panther, действително едни от разпознаваемите танкове във войната. Но може би както във всички други технологични линии и тук исторически успелите модели не правят особено впечатление в играта. В тази линия действително си заслужава геймплея с Pz3/4, Panther II и E-50/М.


Третата линия е тази на леките танкове, произлизащ от Pz2, Pz2 Luchs действително е ползван за скаут в бойните действия на фронтовете в Европа и Африка, а VK1602 Leopard и VK2801 са разузнавачите, които наистина си заслужава да развивате в World of Tanks.
Следващата линия е линията завършваща с Е-100 или Maus - "чудовищните" танкове, за разлика от съюзниците, които са разчитали на многобройни малки, леки и ефективни танкове, немците са действали по стратегията "Go big or go home". Тук впечатление правят Pz4, прословутият Tiger и могъщият TigerII, за който много хора смятат че от немски Königstiger значи "кралски тигър", но в същност в превод значи "Бенгалски тигър". Maus линията е осеяна с прототипите на Porshe - танковете с (P) след името, докато другите са танкове при E-100 линията са проектирани и реализирани от Henschel & Son / Krupp. Тук има вариант да сте подхванали линията на средните танкове и все пак да се прехвърлите към E-100 линията - ако сте като мен - фенове на най - страховития танк на цялата Втора Световна Война - PzKpfw VI Tiger.

Последната линия танкове е на Разрушителите. Дълго време немците са разчитали на тези самоходни противотанкови оръдия монтирани към шасита на различни танкове, както сами можете да видите Jagd- е думата след, която следва шасито, на което е качено оръдието. В повечето случаи то е било монтирано там, защото е било твърде тежко, за да се монтира на конвенционален купол, а както казахме немците следват "Go big or go home". Тук може да
видите, от машини произведени в огромно бройки, през импровизации, до страховити прототипи, които никога не са били реализирани в действителност.



Очаквайте преглед и на американското технологично дърво съвсем скоро!
Поздрави,
Gr1zu

Няма коментари:

Публикуване на коментар